Muzyka

Polscy artyści hip-hop, którzy zdobyli szczyty list przebojów w 2021 roku

Autor Ania Cieślak
Ania Cieślak17.09.20239 min.
Polscy artyści hip-hop, którzy zdobyli szczyty list przebojów w 2021 roku

Hip-hop od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a w 2021 roku gatunek ten całkowicie zdominował polską scenę muzyczną. Rodzimi artyści hip-hopowi nie tylko zdobywali szczyty list przebojów, ale również biły rekordy popularności w serwisach streamingowych i na YouTube. Wielu z nich odniosło spektakularne sukcesy także poza granicami kraju. Kto zatem w minionym roku najmocniej zaznaczył swoją obecność i na trwałe wpisał się na listę najpopularniejszych polskich raperów?

Najpopularniejsi polscy raperzy 2021

Popularność Sobel i Quebonafide

Bez wątpienia do grona najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego rapu w 2021 roku należeli Sobel i Quebonafide. Obaj artyści wydali w zeszłym roku nowe płyty, które natychmiast podbiły listy przebojów. Album "Romantic Psycho" Quebonafide pokrył się już podwójną platyną, a singiel "Sobella" zanotował ponad 47 milionów odsłon w serwisie YouTube. Z kolei płyta "WDYCHAĆ POWIETRZE" Sobla, wydana pod szyldem wytwórni QueQuality, także z miejsca znalazła się na szczycie zestawień sprzedaży. Artyści zdominowali listy przebojów i nieustannie gościli w radiowej czołówce. Ich nazwiska przez cały rok pojawiały się na ustach fanów, przez co bez wątpienia można ich uznać za królów polskiego rapu 2021 roku.

Królowie polskiego rapu

Sobel i Quebonafide od dawna zaliczani są do czołówki rodzimej sceny hip-hopowej. Jednak dopiero w zeszłym roku ich popularność osiągnęła szczytowy punkt. Obaj artyści współpracowali przy wielu projektach, zarówno na płytach, jak i teledyskach. Ich nazwiska na stałe wpisały się w historię polskiego rapu. Królewskie statusy w pełni sobie zapracowali. Teraz na koncertach gromadzą tłumy fanów, ich płyty biją rekordy sprzedaży, a klipy notują niewyobrażalne wcześniej liczby odsłon. Bez wątpienia Sobel i Quebonafide w 2021 roku w pełni zawładnęli rodzimą sceną hip-hopową.

Listy przebojów zdominowane

Płyty i single Sobla i Quebonafide przez cały 2021 rok nie schodziły z list przebojów. Praktycznie w każdym zestawieniu, czy to sprzedaży płyt, czy najczęściej odtwarzanych utworów w serwisach streamingowych, znajdowały się ich nazwiska. Dodatkowo radiostacje wręcz na okrągło puszczały ich największe hity. Tym sposobem artyści całkowicie zdominowali rodzimą scenę i zapanowali na listach przebojów. Ich popularność w zeszłym roku sięgnęła zenitu.

Debiutanci, którzy podbili scenę

Młode gwiazdy hip-hopu

Choć ugruntowani artyści hip-hopowi zdobywali szczyty popularności, to w 2021 roku dało się zauważyć także kilka nowych nazwisk, które błyskawicznie podbiły scenę. Mowa tu przede wszystkim o młodych, dopiero debiutujących raperach, którzy już przy premierowych wydawnictwach zdobywali uznanie szerokiej publiczności. Wśród nich znaleźli się między innymi raperek Otsochodzi, duet Bezczel i raper Mata.

Nowe nazwiska na szczycie

Wymienieni debiutanci szybko zyskali miano nowych gwiazd polskiej sceny hip-hopowej. Szczególnie Mata ze swoim albumem "Fumar Mata" podbił listy przebojów, notując w serwisie YouTube ponad 100 milionów odsłon teledysku do utworu "Patointeligencja". Również Otsochodzi i Bezczel gromadzili przy sobie rzesze fanów, a ich klipy biły rekordy popularności. Dla wielu było zaskoczeniem, jak szybko ci młodzi, dopiero co debiutujący artyści hip-hopowi zdobyli uznanie i zapanowali na listach przebojów tuż obok uznanych gwiazd gatunku.

Nagły sukces początkujących raperów

Niewielu spodziewało się aż tak spektakularnych debiutów wśród młodych raperów. Tymczasem ich popularność wręcz eksplodowała i błyskawicznie wywindowała nowe nazwiska na szczyty list przebojów oraz platform streamingowych. Fani chłonęli ich twórczość, podziwiając świeże, często kontrowersyjne brzmienie. Debiutanci nie mieli problemu, by zaistnieć obok weteranów sceny. Ich nagły i spektakularny sukces z pewnością był jednym z najbardziej zaskakujących zjawisk polskiego rapu w 2021 roku.

Hip-hopowe hity, które podbiły radiostacje

Najczęściej grany rap w rozgłośniach

Choć hip-hop nie od dziś uchodzi za popularny gatunek w Polsce, to właśnie 2021 rok przyniósł prawdziwą eksplozję obecności rapu w radiowej czołówce. Utwory w tym stylu niemal non stop gościły na antenach największych stacji radiowych. W efekcie rodzimi artyści hip-hopowi zdominowali playlisty rozgłośni i zapewnili sobie miejsce w radiowym mainstreamie obok popowych wykonawców.

Radiowe przeboje z polskimi raperami

Wśród najczęściej granych w radio piosenek w 2021 roku zdecydowanie królował polski rap. Przeboje takich wykonawców jak Quebonafide, Sobel, Otsochodzi czy duet Bezczel niemal bez przerwy puszczane były na antenach największych rozgłośni. Często też gościły one na pierwszych miejscach radiowych list przebojów. Dzięki temu hip-hopowe brzmienie na dobre zagościło na falach radiowych i stało się radiowym hitem.

Utwory hip-hopowe w czołówkach rozgłośni

Jeszcze kilka lat temu trudno było wyobrazić sobie, że rap będzie dominował na listach radiowych przebojów. Tymczasem w 2021 roku hip-hopowi artyści niemal bez przerwy gościli w czołówkach najpopularniejszych rozgłośni. Ich utwory biły rekordy popularności i przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach zestawień radiowych hitów. Tym samym polski rap na dobre wpisał się do radiowego mainstreamu.

Teledyski z rekordową liczbą wyświetleń

Polscy artyści hip-hop, którzy zdobyli szczyty list przebojów w 2021 roku

Wideoklipy z milionami odsłon

Kolejnym obszarem, w którym polscy raperzy zaznaczyli swoją dominację w 2021 roku, były platformy wideo, a zwłaszcza serwis YouTube. Tutaj teledyski rodzimych artystów hip-hopowych biły prawdziwe rekordy popularności, notując niewyobrażalne jeszcze do niedawna liczby wyświetleń. Nierzadko przekraczały one granicę 100 milionów odsłon.

Najpopularniejsze teledyski polskich raperów

W czołówce najchętniej oglądanych teledysków na YouTube zdecydowanie królowali polscy raperzy. Hitem absolutnym został klip "Patointeligencja" Maty z ponad 100 milionami wyświetleń. Do tego dochodziły megahity takie jak "Sobella" Quebonafide czy "Baza ludzi dziwnych" Otsochodzi. Teledyski rodzimych twórców hip-hopowych podbiły serwis YouTube i notowały zawrotne liczby odsłon.

Rekordy popularności teledysków hip-hopowych

O popularności polskich raperów najlepiej świadczą liczby wyświetleń ich teledysków na YouTube. Tutaj padały istne rekordy, a klipy notowały dziesiątki, a nawet setki milionów odsłon. Dla wielu artystów hip-hopowych teledyski stały się swego rodzaju wizytówką i przepustką do mainstreamowej popularności. Nic dziwnego, że dziś rodzimy rap dominuje w czołówce najchętniej oglądanych teledysków w internecie.

Polscy raperzy podbijający zagraniczne rynki

Międzynarodowa popularność rodzimego rapu

W 2021 roku polski hip-hop zaczął podbijać nie tylko krajowy, ale również zagraniczny rynek muzyczny. Dotąd rap po polsku kojarzony był raczej jako lokalne zjawisko. Jednak w minionym roku najwięksi artyści zaczęli odnosić sukcesy także poza granicami, zdobywając rozpoznawalność i liczne grono fanów. Zagraniczna ekspansja hip-hopu znad Wisły nabrała tempa.

Sukcesy za granicą największych gwiazd

Najpopularniejsi przedstawiciele rodzimej sceny hip-hopowej coraz śmielej stawiają kroki na arenie międzynarodowej. Sobel koncertował m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii, zdobywając uznanie zagranicznej publiczności. Z kolei Mata podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Group. Jego utwory znalazły się na listach przebojów m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Polski rap staje się rozpoznawalny na całym świecie.

Ekspansja polskich artystów poza kraj

Kilku czołowych przedstawicieli rodzimej sceny hip-hopowej umocniło w 2021 roku swoją pozycję również poza Polską. Ich utwory trafiły na zagraniczne listy przebojów, teledyski notowały dziesiątki milionów odsłon, a artyści koncertowali dla międzynarodowej publiczności. Polski rap wyrasta z lokalnego podwórka i staje się rozpoznawalny na całym świecie. To zapowiedź dalszej, światowej ekspansji w nadchodzących latach.

Hip-hop jako najpopularniejszy gatunek

Popularność rapu wśród młodych

Hip-hop od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Jednak rok 2021 przyniósł prawdziwy wysyp nowych talentów i umocnienie pozycji tego gatunku jako numeru jeden na polskiej scenie muzycznej. Dzisiaj to właśnie hip-hop, obok muzyki pop, jest bezkonkurencyjnym faworytem wśród nastolatków i dwudziestolatków.

Rap numerem 1 polskiej sceny muzycznej

Patrząc na wyniki sprzedaży płyt, listy przebojów czy statystyki serwisów streamingowych, hip-hop jest bezsprzecznie królem polskiego rynku fonograficznego. Wyprzedził pod tym względem nie tylko rocka czy pop,

Podsumowanie

Rok 2021 należał zdecydowanie do polskich artystów hip-hopowych. Zarówno ci uznani, jak i zupełnie nowi raperzy podbili listy przebojów, platformy streamingowe i serwisy wideo. Hip-hop zdominował rodzimą scenę muzyczną i umocnił swoją pozycję topowego gatunku wśród młodych. Dodatkowo największe gwiazdy z powodzeniem podbijały zagraniczne rynki. Wszystko wskazuje na to, że popularność polskojęzycznego rapu będzie nadal rosnąć. Kolejne lata z pewnością przyniosą dominację hip-hopu na listach przebojów i nowe rekordy popularności teledysków oraz streamów w serwisach internetowych.

Najczęstsze pytania

Tytuł królów polskiego rapu w 2021 roku z pewnością należy się Soblowi i Quebonafide. Obaj artyści wydali w tamtym roku nowe, niezwykle popularne płyty i singla. Ich nazwiska przez cały rok dominowały na listach przebojów.

Zdecydowanym hitem 2021 roku był teledysk "Patointeligencja" Maty. Do tej pory zanotował on już ponad 100 milionów odsłon w serwisie YouTube.

W 2021 roku zadebiutowało kilku niezwykle utalentowanych, młodych raperów. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim Matę, duet Bezczel oraz raperek Otsochodzi.

Jednym z polskich artystów hip-hopowych, którzy w 2021 roku zaczęli podbijać zagraniczne rynki, jest Mata. Jego utwory trafiły na listy przebojów w kilku krajach Europy.

Hip-hop od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Dodatkowo 2021 rok przyniósł prawdziwy wysyp nowych talentów i hitów w tym gatunku, dzięki czemu rap stał się bezkonkurencyjnym liderem polskiego rynku muzycznego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Największe polskie festiwale muzyczne 2022 - terminy i line-up
  2. Cała prawda o klawiaturze Casio CT-X700 | Kliknij i sprawdź
  3. Neumann mikrofony - najlepsze mikrofony studyjne i koncertowe
  4. Altówka - wyjątkowy instrument smyczkowy o ciepłym brzmieniu
  5. Jaki pasek do gitary akustycznej i elektrycznej wybrać? Paski gitarowe - ranking i opinie
Autor Ania Cieślak
Ania Cieślak

Cześć jestem Ania. Tutaj na blogu odkryjecie muzyczna podróż przez dźwięki i emocje. Dzielę się recenzjami, wywiadami z artystkami i ciekawostkami ze świata muzyki. Odkrywaj ze mną nowe brzmienia, inspirujące twórczynie i historie, które tka rytm naszego życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły