Lubomirski
Kameralnie!

program

30.09

 czwartek

19.00
Lubniewice, Zamek Książąt Lubomirskich, ul. Zamkowa 3
Fortepian: Piotr Sałajczyk

W programie:
F. ChopinBallada F dur op. 38
Wł. LubomirskiIdylla
E. LubomirskiTaniec wschodni
K. LubomirskiWspomnienie Warszawy
Wł. ŻeleńskiReverie op. 48
K. SzymanowskiSzecherezada z cyklu „Maski” op. 34
K. SzymanowskiMazurki op. 50 nr 1, 16
M. KarłowiczChant de mai
J. Zarębski – Grande Polonaise op. 6

1.10

 piątek

19.00
Lubniewice, Zamek Książąt Lubomirskich, ul. Zamkowa 3
Fortepian: Dominika Peszko
Solistki: Zuzanna Kuliszewska, Justyna Bluj, Joanna Święszek

W programie:
Wł. Żeleński, pieśni
Marzenia dziewczyny
Łaskawa dziewczyna
Rojenia wiośniane
Tęsknota za zimą
Pieśń Jaruhy
Młodo zaswatana
Zakochana
W białym sadzie
Płyną wonie czeremchowe
Tędy, tędy leciał ptaszek – duet
Barkarola – duet
***
Ja błąkam się wszędzie
Wierzba
Brzozy
Gdy ostatnia róża zwiędła
Blada róża
Z nocy letnich
Dobranoc – tercet

2.10

 sobota

19.00
Lubniewice, Zamek Książąt Lubomirskich, ul. Zamkowa 3
Fortepian: Grzegorz Biegas
Baryton: Viktor Yankovskyi

W programie:
L. Różyckiz cyklu „Orfan” op. 12 do słów Cezarego Jallenty
Ach, znikły jak sen
Chłód grobu powiał
K. Szymanowski – Cykl pieśni żołnierskich
Do dziewczyny 
O zwiedzionym żołnierzu 
Wyszywała raz Hanka
M. Karłowicz
Na spokojnym ciemnym morzu
Po szerokim, po szerokim morzu
Pamiętam ciche jasne złote dnie
Mów do mnie jeszcze
Smutna jest dusza moja
Nie płacz nade mną
Z erotyków 
Zaczarowana królewna 
Zasmuconej
K. Sikorski – Matuleńka
F. Chopin  – Precz z moich oczu
E. Kania – Luli, Luli
J. Świder – Złowrogi jest wieczorny chłód 
Niewiadomski – O mój rozmarynie

4.10

 poniedziałek

19.00
Lubniewice, Zamek Książąt Lubomirskich, ul. Zamkowa 3
Fortepian: Grzegorz Biegas
Messages Quartet:
Skrzypce: Małgorzata Wasiucionek
Skrzypce: Oriana Masterak
Altówka: Maria Shetty
Wiolonczela: Beata Urbanek-Kalinowska

W programie:
T. Majerski – Kwintet fortepianowy – pamięci Mieczysława Karłowicza
L. Różycki – Kwintet fortepianowy op. 35

11.10

 poniedziałek

19.00
Kraków, Sala koncertowa PSM II st im. Władysława Żeleńskiego, ul. Basztowa 9
Fortepian: Piotr Sałajczyk

W programie:
F. ChopinBallada F dur op. 38
Wł. LubomirskiIdylla
E. LubomirskiTaniec wschodni
K. LubomirskiWspomnienie Warszawy
Wł. ŻeleńskiReverie op. 48
K. SzymanowskiSzecherezada z cyklu „Maski” op. 34
K. SzymanowskiMazurki op. 50 nr 1, 16
M. KarłowiczChant de mai
J. Zarębski – Grande Polonaise op. 6

12.10

 wtorek

19.00
Kraków, Sala koncertowa PSM II st im. Władysława Żeleńskiego, ul. Basztowa 9
Fortepian: Grzegorz Biegas
Baryton: Viktor Yankovskyi

W programie:
L. Różyckiz cyklu „Orfan” op. 12 do słów Cezarego Jallenty
Ach, znikły jak sen
Chłód grobu powiał
K. Szymanowski – Cykl pieśni żołnierskich
Do dziewczyny 
O zwiedzionym żołnierzu 
Wyszywała raz Hanka
M. Karłowicz
Na spokojnym ciemnym morzu
Po szerokim, po szerokim morzu
Pamiętam ciche jasne złote dnie
Mów do mnie jeszcze
Smutna jest dusza moja
Nie płacz nade mną
Z erotyków 
Zaczarowana królewna 
Zasmuconej
K. Sikorski – Matuleńka
F. Chopin  – Precz z moich oczu
E. Kania – Luli, Luli
J. Świder – Złowrogi jest wieczorny chłód 
Niewiadomski – O mój rozmarynie

14.10

 czwartek

19.00
Kraków, Sala koncertowa PSM II st im. Władysława Żeleńskiego, ul. Basztowa 9
Fortepian: Grzegorz Biegas
Messages Quartet:
Skrzypce: Małgorzata Wasiucionek
Skrzypce: Oriana Masterak
Altówka: Maria Shetty
Wiolonczela: Beata Urbanek-Kalinowska

W programie:
T. Majerski – Kwintet fortepianowy – pamięci Mieczysława Karłowicza
L. Różycki – Kwintet fortepianowy op. 35

15.10

 piątek

19.00
Kraków, Sala koncertowa PSM II st im. Władysława Żeleńskiego, ul. Basztowa 9
Fortepian: Dominika Peszko
Solistki: Zuzanna Kuliszewska, Justyna Bluj, Joanna Święszek

W programie:
Wł. Żeleński, pieśni
Marzenia dziewczyny
Łaskawa dziewczyna
Rojenia wiośniane
Tęsknota za zimą
Pieśń Jaruhy
Młodo zaswatana
Zakochana
W białym sadzie
Płyną wonie czeremchowe
Tędy, tędy leciał ptaszek – duet
Barkarola – duet
***
Ja błąkam się wszędzie
Wierzba
Brzozy
Gdy ostatnia róża zwiędła
Blada róża
Z nocy letnich
Dobranoc – tercet

kontakt

Agencja Artystyczna Kameny

31-309 Kraków, ul. Ehrenberga 31
kontaktmanageras@gmail.com
kameny.pl