Lublin

program

23.10

 środa

19.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej
Galicki Chór Kameralny
Dyrygent: Volodymyr Syvokhip
Sopran: Makar Khrystyna
Mezzo: Vakhnovska Tetyana
Tenor: Tacyszyn Nazar
Baryton: Jankowski Wiktor

W programie:
Zygmunt StojowskiModlitwa za Polskę op. 49
Stanisław LiudkiewiczTestament
Karol SzymanowskiStabat Mater op. 53

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój wieczorowy.

24.10

 czwartek

19.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej
Skrzypce: Bartłomiej Nizioł
Dyrygent: Sebastian Perłowski

W programie:
H. PachulskiSuita na orkiestrę op. 13, dedykowana Piotrowi Czajkowskiemu
M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
***
M. Karłowicz – Symfonia e-moll op. 7, Odrodzenie

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój wieczorowy.

25.10

 piątek

19.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Polskie Sonaty Skrzypcowe
Skrzypce: Bartłomiej Nizioł
Fortepian: Michał Francuz

W programie:
I. J. Paderewski – Sonata a-moll op. 13 na skrzypce i fortepian
Allegro con fantasia
Intermezzo
Finale
Z. Stojowski – Sonata op. 13 na skrzypce i fortepian
Allegro non troppo
Allegretto capriccioso
Theme varie

W. Żeleński – Sonata F-dur op. 30 na skrzypce i fortepian
Allegro non troppo
Allegretto
Molto sostenuto, Allegro con molto brio

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój wieczorowy.

26.10

 sobota

18.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Polish Art Philharmonic / M. Maciaszczyk

W programie:
T. Szeligowski – Epitaphium na śmierć Karola Szymanowskiego
M. Karłowicz
– Serenada
P. Czajkowski
– Serenada

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój wieczorowy.

27.10

 niedziela

11.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Junge Kammerphilharmone Freiburg
Fortepian: Izabella Jutrzenka Trzebiatowska
Dyrygent: Andreas Winnen

W programie:
W. A. MozartUwertura Così fan tutte, KV 588
F. LesselKoncert fortepianowy C-Dur, op. 14
***
L. BeethovenSymfonia nr 6 (Pastoralna) F-Dur, op. 68

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój galowy.

17.00
Sala Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Fortepian: Dominika Peszko
Dyrygent: Wojciech Rodek

W programie:
J. WieniawskiWilhelm Milczek, uwertura dramatyczna
K. SzymanowskiIV symfonia koncertująca, op. 60
M. KarłowiczOdwieczne Pieśni, op. 10

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii Lubelskiej od dnia 1.10.2019 r.
Podczas koncertu obowiązuje strój wieczorowy.

kontakt

Agencja Artystyczna Kameny

31-309 Kraków, ul. Ehrenberga 31
kontaktmanageras@gmail.com
kameny.pl